• Duálne vzdelávanie

V aktuálnom školskom roku zabezpečujeme duálne vzdelávanie v študijných odboroch ČAŠNÍK, SERVÍRKA a KUCHÁR. Žiaci nielen študujú v škole, ale zároveň praxujú aj vo firme, s ktorou majú podpísanú učebnú zmluvu.
    • STALO SA - NEWS

• Anna Karenina

Dňa 30.05.2024 sa žiacky II.H zúčastnili tanečného predstavenia Anna Karenina v Štátnej opere v Banskej Bystrici. Anna Karenina je tanečnou adaptáciou svetoznámeho románu Leva Nikolajeva Tolstého.

"Predstavenie sa nám veľmi páčilo. Hľadisko banskobystrickej Štátnej opery bolo do posledného miestečka zaplnené. Dielo bolo postavené na typickom milostnom trojuholníku (Anna, Karenin, Vronskij), no nezabúda sa na pevný vzťah Anny k synovi. Prežívali sme s Annou všetky zvraty jej nájdenej lásky, jej vrúcnosť k synovi, smútok a hnev, keď jej Karenin zobral syna Serjožu. Mali sme možnosť vidieť špičkové výkony tanečníkov, ktorí boli na konci predstavenia vrúcne odmenení dlhým a hlasným potleskom."

Odkazujú žiačky a vrelo odporúčajú, aby si aj ostatní žiaci vychutnali predstavenie v Štátnej opere.

• Odborná exkurzia v kaderníctve

Študentky II. AB triedy učebného odboru kaderník navštívili 23. 4. 2024 so svojou profesorkou odborných predmetov Mgr. Katarínou Láskavou v rámci rozšírenia odborného prehľadu o svojej budúcej profesii súkromné kaderníctvo na Uhlisku v Banskej Bystrici. Stretli sa tam s majiteľkou kaderníckeho salónu, ktorá má dlhoročné nielen kadernícke, ale aj pedagogické skúsenosti a rozhľad o nových, neustále sa meniacich trendoch v oblasti účesovej i vizážistickej tvorby.

• Naši žiaci získali základy podnikavosti v Rozbehni sa! Academy

Dňa 18. decembra k nám zavítal tím Rozbehni sa!. Ten pre našich žiakov z radov tretiakov a štvrtákov zorganizoval poldenné Biznis fórum. Žiaci sa na prípadovej štúdii učili, ako rozbehnúť biznis nápady rýchlo a lacno.

🚀 Od vymýšľania nápadu až k prvým objednávkam

Žiaci vedení odborníkmi z praxe krok po kroku prechádzali procesom od vymyslenia nápadu, cez tvorbu biznis modelu, prieskum konkurencie, cenotvorbu, zákaznícky prieskum a testovací web. Všetky úlohy boli interaktívne rozpracované na prípadovej štúdii žiačky Zuzky, ktorá ako stredoškoláčka absolvovala Rozbehni sa! inkubátor s nápadom Esencit, prenosnou aromaterapiou. Tej sa s našou pomocou podarilo otestovať životaschopnosť jej nápadu len za 75 hodín a 75€ priamych nákladov. Po spustení kampane napokon predala vyše 3000 kusov.

• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA

V utorok 28. novembra 2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka.

Výhercovia v jednotlivých kategóriách:

2D

• Antonia Barbara Pace, II. D, 1. miesto, (56,0 bodov)
            • Veronika Farkašová, II. D, 2. miesto, (48,5 bodov)
            • Viktor Husák, IV. DK, 3. miesto, (46,5 bodov)

2A

• Ester Ža
          • EXKURZIA V GREENTECHU

Dňa 11. 10. 2023 sa žiaci I.H triedy a II.H triedy zúčastnili exkurzie do prevádzky na druhotné spracovanie plastových obalov – Greentech, Slovakia. Spolu s triednymi učiteľkami Mgr. Faturíkovou a Mgr. Pánikovou sa naši žiaci oboznámili, ako sa z plastových fliaš vyrába druhotná surovina – plastové vločky, vhodné na výrobu nových plastových výrobkov. Videli celý proces triedenia, umývania, spracovania plastových obalov a aj následnej kontroly kvality plastových vločiek.

• Zvonenie

Sobota 27. 7. 2024